Pátek, 29 března, 2024
- Komerční sdělení -aktuality

Jak vyléčit ekzém v obličeji – je třeba znát jeho příčinu

Ekzém v obličeji je vždy nepříjemný, a to nehledě na to, co nám taková ložiska udělá se sebevědomím. Bohužel někdy tomu tak je, proto bychom ekzém měli co nejrychleji řešit, aby se ještě více nerozšířil či nezhoršil. Nejdříve je třeba vědět, že ložiska mohou mít řadu příčin – od atopie, až po kontaktní dermatitidu a bakteriální zánět kůže. Abyste jej dokázali vyléčit, je třeba znát příčinu.

Atopický se vyskytuje i v obličeji

Atopický ekzém na obličeji se vyskytuje nejčastěji kolem očí, úst, ale i na krku. První výskyt bývá již v kojeneckém věku a později může zmizet. Opět se může projevit v pubertě či dospělosti. Hlavním spouštěčem bývá stres, toxické prostředí nebo hormonální výkyvy. Léčba tohoto ekzému vždy patří do rukou odborníka.

Doporučujeme navštívit dermatologa, ale i alergologa. Na vzniklá ložiska ekzému se doporučuje mast na ekzém s kortikoidy. Masti se v žádném případě nemusíte bát. Lékař ji předepíše dle povahy a rozšíření ekzému. Takové masti zklidní příznaky, ale nevyléčí potíže, proto je vhodné navštívit odborníka. Po zaléčení používejte bariérové krémy, které budou kůži chránit před vznikem dalšího ekzému.

Kontaktní ekzém v obličeji

Ekzém na obličeji může vzniknout z toho důvodu, kdy se pokožka dostane do kontaktu s nějakou alergickou látkou. V takovém případě mluvíme o kontaktním ekzému. Způsobovat jej mohou různé látky, kovy, kosmetické přípravky, prašné prostředí, roztoči v ložním prádle a mnoho dalších.

Ekzém vzniká postupně. Kůže začne být zarudlá, svědí, má suchá ložiska, ale také může mít pupínky, které praskají a mokvají. Abyste kůži zajistili správnou léčbu, bude potřeba zjistit, jaký alergen vám potíže způsobuje. Mokvající pupínky můžete potírat odvarem z černého čaje. Následně je vhodné používat bariérové krémy, které kůži ochrání před dalším vznikem ekzému.

Nejnovější články

- Komerční sdělení -zpravy

Další články autora

- Komerční sdělení -PR článek